HP Latex 335

Druk lateksowy staje się coraz bardziej popularny w komercyjnych drukarniach, ponieważ atramenty lateksowe można stosować do różnych wydruków wewnętrznych i zewnętrznych ze względu na ich zdolność szybkiego schnięcia i formułę na bazie wody. Dzięki najszerszej gamie urządzeń i drukarek lateksowych HP jest znana jako najpopularniejsza marka tej formy drukowania.

Do czego służy druk lateksowy?

Druk lateksowy jest stosowany w wielu różnych aplikacjach i materiałach, takich jak miękkie oznakowanie, fototapety, oklejanie pojazdów, banery, naklejki, oklejanie witryn, obrazy na płótnie, plakaty. Dzięki zastosowaniu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, możliwość drukowania na materiałach powlekanych, jak i niepowlekanych sprawia, że ​​druk ten jest niezwykle wszechstronny.

Zalety drukowania lateksowego

Oprócz szerokiej gamy zastosowań istnieje wiele korzyści, dlatego stał się tak popularną metodą drukowania.

Bez niebezpiecznych chemikaliów

W przeszłości komercyjne firmy drukarskie stosowały tusze na bazie rozpuszczalników, które zawierały związki szkodliwe dla ludzi i środowiska. Atrament lateksowy wprowadzono jako alternatywę dla rozpuszczalnika, składa się z około 70% wody. Zmniejszenie obaw związanych ze środowiskiem i zdrowiem związanych z drukowaniem oznacza, że ​​gotowy produkt może być wystawiany w dowolnym miejscu, w tym w placówkach opieki zdrowotnej, restauracji czy przedszkolu.

Trwały i odporny

Atrament lateksowy ma różną żywotność w zależności od materiału i tego, czy znajduje się w pomieszczeniu, czy na zewnątrz. Jednak druk lateksowy jest odporny na zarysowania i ścieranie, a także na wodę i warunki atmosferyczne.

Wysoka jakość i duża prędkość

Drukując żywe kolory, druk lateksowy oferuje nie tylko niesamowitą jakość, ale także szybkie wydruki, które są gotowe w mgnieniu oka. W przeciwieństwie do tradycyjnego drukowania solwentowego atramenty lateksowe nie wymagają czasu schnięcia, dzięki czemu odrazu są gotowe do aplikacji.

Opłacalne Drukowanie

Lateks nie wymaga laminowania do krótkotrwałego użytkowania, co oszczędza czas i pieniądze. Druk lateksowy okazał się doskonałym rozwiązaniem dla wielu firm dzięki jego jakości, trwałości i łatwości użytkowania. Mimo że jest to jedna z najnowszych dostępnych technologii atramentu, wszystkie ograniczenia, takie jak suszenie w wysokiej temperaturze i słaba odporność na zarysowania, zostały przezwyciężone.

Certyfikaty druku lateksowego
Certyfikaty druku lateksowego